MEXICKÁ INDIÁNSKÁ CESTA – Z HOR AŽ DO KARIBIKU  novinka 2017

Poznávací okruh – Český průvodce

Speciální cena: 1590 USD/os. + zpáteční letenka do Mexika

při včasné rezervaci do: 30.04.2017

Běžná cena 1790 Usd/os.+ zpáteční letenka do Mexika

Termín okruhu: září 2017 min.počet 6 osob.

18.09. – 04.10.2017

Rezervace se zálohou 250 USD/os. doplatek 2 měsíce před odjezdem.

*  Reserve

NAPIŠTE NÁM

1.den Pondělí

Mexico City, přílet

Přílet do hlavního města Mexika – Mexico City, jednoho z největších měst na světě, umístěném na sopečném uzemí, více než 2000 m nad mořem. Přivítání na letišti českým místním průvodcem, transfer a ubytování v hotelu. Uvítací večeře v okolí hotelu. Ochutnejte mexické speciality, mexickou Micheladu / pivní koktejl s chilli/ či mexickou pravou Tequilu.Večer volný čas.

2.den Uterý

Mexico City, Plaza Zocalo, Xochimilco, Coyoacan, Muzeum Fridy Kahlo

Po snídani pěší prohlídka hlavního náměstí Mexico City – Plaza Zocalo, Metropolitní katedrála postavená Španěly, zříceniny velkého aztéckého chrámu města Tenochtitlán, Královský palác vyzdobený nástěnnými obrazy slavného mexického malíře Diega Rivery a zajímavými uzkými uličkami starodávného města. V odpoledních hodinách zažijete plavbu mexickými gondolami na jezeře Xochimilco, kde si můžete dát dobrý oběd s nápoji a zaposlouchat se do typické mexické hudby Mariachi.Poté navštívíme koloniální malebnou čtvrt Coyoacan /v překladu místo vlků/, kde můžete navštívit muzeum slavné mexické malířky Fridy Kahlo, manželky Diega Rivery. Večer návrat zpět do hotelu v centru města a volný čas.

3.den Středa

Mexiko City, Basilika Gaudalupe, pyramidy Teotihuacan, Cholula, Puebla

Po snídaní odjezd do Basiliky panny Marie Guadalupské, uctívané jako svatá panenka Maria, která se zjevila na kopci místnímu katolickému knězi indiánského původu v době španělské kolonizace v celém Mexiku se oslava zjevení stalo tradičním státním náboženským svátkem dne 12.prosince. Zahledte se do očí zjevení obrazu této svaté a zažijte energii tohoto magického místa.Poté pojedeme do Teotihuacánu, kde poznáte vzácnou rostlinu Magey,ochutnáte indiánský likér Pulque a poznáte na největší mexické pyramidy: Pyramida Slunce a Pyramida Měsíce, na některou z těchto pyramid si můžete také vylézt a vyhlížet na cestu mrtvých stejně tak, jako tenkrát místní indiánští náčelníci Teotihuacánci. V odpoledních hodinách přijedeme do státu Puebla do Cholula, kde za dobrého počasí můžete mít krásný výhled na sopky Malinche, Popocatepetl a Pico de Orizaba. Ubytování v hotelu v Puebla. Nocleh v hotelu Puebla a volný čas, možnost prohlídky centra Puebly, místo modrobílé koloniální keramiky Talavera.

4.den Čtvrtek

Puebla, Cholula pyramida, Oaxaca

Odjezd z Puebla, návštěva pyramidy Cholula a přejezd do státu Oaxaca, celodenní přejezd přes kaktusové lesy, v podvečerních hodinách příjezd do města Oaxaca,prohlídka indiánského městečka s ochutnávkou exotických specialit, smažené kobylky s housenkovým chilli kořením, ochutnávka pálenky Mezcal s kaktusovými červy, prohlídka typických indiánských oaxackých pestrobarevných vyšívaných krojů, možnost nákupu pravé mexické čokolády,koření, doutníků, kávy,ubytování v hotelu v centru, volný čas.

5.den Pátek

Oaxaca, Hierve del Agua termální horská jezírka, Huatulco Tichý oceán

V brzkých ranních hodinách odjezd z městečka Oaxaca do hor a termálních pramenů Hierve Agua San Lorenzo, procházkou dojdeme k horskému termálnímu solnému jezeru na plošině hory, kde se budeme moci koupat a přitom užívat atmosféru panoramatických vyhlídek z těchto hor.Poté v dopoledních hodinách budeme mít přejezd přes hory až k moři, k Tichému oceánu v Huatulco,v odpoledních hodinách příjezd do Huatulco a ubytování v hotelu, volný čas.

6.den Sobota

Huatulco – Tichý oceán, Chiapas, Tuxtla Gutiérrez

V ranních hodinách se můžete osvěžit na pláži v moři Tichého oceánu,v dopoledních hodinách odjezd z Huatulco pobřežní cestou do státu Chiapas, který obývají kmeny mayských indiánů, cesta do podhorského městečka Tuxtla Gutierrez, ubytování v hotelu, volný čas.

7.den Neděle

Tuxtla Gutierrez, Kanon Sumidero, Zinancantan, San Cristoba de las Casas

Po snídani odjezd z města Tuxtla Gutierez do hor v Chiapasu, příjezd do přístavu kanonu Sumidero, plavba lodí nebo kajakem místy pověstném skokem Mayů do kanonu z výšku cca 1100 m před Azteckými nájezdníky.Poté pojedeme do horské pravé indiánské vesničky Zinacantán, kde žijí po staletí kmeny horských mayských kmenů, kteří stále uctívají své staré bohy. V podvečerních hodinách příjezd do horského koloniálního městečka San Cristobal de las Casas, ubytování v hotelu v centru, volný čas.

8.den Pondělí

San Cristobal de las Casas, Agua Azul Misolha, Palenque

V brzkých ranních hodinách odjezd ze San Cristobal de las Casas přes Chiapaské hory do udolí k vodopádům Agua Azul a Misolha, možnost koupání. Po cestě navštívíme kávové plantáže s ochutnávkou tradiční chiapaské kávy. V odpoledních hodinách příjezd do Palenque, ubytování v hotelu, Možnost návštevy mexické parní bylinkové sauny – Temazcal.Volný čas.

9.den Uterý

Palenque, Lacanha, pyramidyYachillan a Bonampak

Odjezd mezi indiány Lacandonce, kteří žijí v pralese, uchovávají své zvyky a jako jediný indiánský kmen, nepřijali křestanství za své náboženství. Navštívíme jejich vesnici, jejich obydlí u řeky Lacanha v deštném pralese, kde žijí také barevní tukani, opice a daleko v džungli jaguáři. Kromě prohlídky obydlí Lacandoců, budete navštívíme starodávné pyramidy v džungli Yachillan a chrám s freskami Bonampak.Ubytování v hotelu.Volný čas.

10.den Středa

Palenque pyramidy, Campeche, Mexický záliv

Prohlídka mayského archeologického naleziště mayského slavného města Palenque, místo vlády mayského nejmocnějšího panovníka Pakala a prohlídka jeho paláce a jeho hrobky. V poledne odjezd na mayský polostrov Yucatán do státu Campeche, panoramatická vyhlídka u mexického zálivu,prohlídka centra koloniálního pirátského městečka Campeche, ubytování v hotelu, volný čas.

11.den Čtvrtek

Campeche, pyramidy Uxmal, cenote Cuzama, Merida

V ranních hodinách odjezd z Campeche do státu Yucatán. Prohlídka ruin mayského města Uxmal, kouzelníkova pyramida, arquitektura Puuc, poté koupání v cenote Cuzama, oběd v typické haciendě, příjezd do koloniálního města Merida, ubytování v hotelu v centru, projíždka v kočáře s konmi. Volný čas.

12.den Pátek

Merida, Hacienda Sotuta de Peon, Izamal, Chichen Itza

V ranních hodinách odjezd do typické stále fungující haciendy – Hacienda Sotuta de Peon. Místo kde se pěstoval významný kaktus Heneken pro výrobu přírodní vláken. Prohlídka haciendy vč. Plantáží a manufaktury, exkurzce zpracování těchto kaktusových listů. V odpoledních hodinách návštěva žlutého městečka Izamal – místo zrození boha svítání, původního mayského městečka, které obsadili španělští jezuité a postavili zde klášter přímo na hlavní pyramidě. Toto město několikrát navštívil bývalý papež Jan Pavel II., který měl s Mexikem velmi přátelské vztahy a lidé ho zde obdivují dodnes.Na jeho počest nechali městečko Izamal a okolní vesničky nabarvit na okrově žlutou barvu dle Vatikánu, a jako symbol vycházejícího slunce. V podvečerních hodinách příjezd do Chichen Itza, ubytování v hotelu, volný čas. Ve večerních hodinách možnost návštěvy –večerní osvětlená a ozvučená Chichen Itza.

13.den Sobota

Chichen Itza pyramidy, Ek Balam, pyramidy, Holbox ostrov

Po snídani prohlídka archeologického naleziště maysko-toltéckého města Chichen Itza, Kukulkánova pyramida –sedmý div Světa, byla obětním centrem a hlavním vůdčím městem pro celý poloostrov Yucatán.Prohlédnete si také největší hřiště na mayskou hru pelota – Pok ta Pok, válečnický toltécký palác, starodávnou observatoř a obětní mayskou studni, poté odjezd do Ek Balamu, mayského města nazv. Černý jaguár, s možností výstupu na vysokou pyramidu vyzdobenou kamenými sochami mayských náčelníků a tlamou jaguára, krásný výhled na další pyramidy. Možnost koupání v místním cenote – sladkovodním jezeru v jeskyni.V podvečerních hodinách příjezd do přístavu Chiquila, plavba lodí na ostrov Holbox, v překladu Černé oko,panenský přírodní ostrov, kde se zastavil čas. Nejsou zde žádné silnice, ani auta, jen bílé písečné cesty, kde se svezeme místními taxiky – golfovými vozíky k hotelu u bílých pláží. Ostrovu se říká – ostrov, kde se nenosí boty. Ubytování v hotelu, volný čas, relaxační pobyt u moře.

15.den Neděle

Volný den na ostrově Holbox – možnost puldenního výletu motorovým člunem na okolní ostrůvky Yalahau, kde se nachází cenote – sladkovodní jezírko ke koupání s vyhlídkou a na Isla de los Pajaros – ptačí ostrov, nebo výlet plavba motorovým člunem a plavba na kajakách.volný čas, ubytování v hotelu.

16.den Pondělí

Volný den na ostrově Holbox nebo dle přání pobyt v jiném letovisku: Mayská Riviéra, Cancun, Tulum.

17.den Uterý / 18.den Středa

Odjezd na letiště do Cancunu, odlet do ČR, druhý den přílet do ČR.

Dle zájmu možnost prodloužení pobytu v hotelu u moře za příplatek.

Důležíté informace:

Typ dopravy: Kamioneta nebo Sprinter Mercedes

Obsazenost max.19 osob, min.počet 6 osob.

Cena: 1790 Usd/os. + zpáteční letenka

Termíny poznávacích okruhů: v r. 2017 / duben, květen, září, říjen/

Termíny poznávacích okruhů: v r. 2018 / duben,květen, září, říjen, listopad/

Rezervace: záloha 15 % z ceny poznávaciho okruhu tj.269 Usd/os.

Doplatek ceny max. 2 měsíce před začátkem zájezdu.

Cena zahrnuje: soukromou dopravu klimatizovaným vozem.,program del intineráře, služby mexického a českého průvodce, ubytování ve 3* hotelích /pensionech v DBL,náklady na ubytování průvodce a řidiče.

Cena nezahrnuje: stravování, nápoje, vstupy do přírodních rezervací, lodní lístky, vstupy do archeologických nalezišt, zdravotní a cestovní pojištění, zpáteční letenka do Mexika /poradíme výhodné lety/

Doplnující informace:

Program může být pro soukromou skupinu upraven del dohody, del přání před rezervací bez dalšího poplatku, nikoliv během cesty.

Poplatky za vstupné do pyramid, na lodě a přehled cen v restauracích pošleme po rezervaci poznávacího okruhu. Ceny vstupného, jídel a nápojů v restauracích jsou nízké, rádi poradíme s výběrem jídel během Vaší dovolené. Nezávazná rezervace a informace zde:

*  Reserve

NAPIŠTE NÁM